Premiera spolszczenia do gry Spelunky

Premiera spolszczenia do gry Spelunky

Witajcie! Z nieukrywaną przyjemnością informujemy o ukończeniu spolszczenia do gry Spelunky! Jest to pierwszy, i na pewno nie ostatni, projekt grupy GameSub. Spelunky to klimatyczna i niezobowiązująca platformówka pierwotnie wydana w 2008 roku (klasyczna wersja wciąż jest dostępna za darmo) przez jednoosobowe studio Mossmouth, którego właścicielem jest Derek Yu. Po 5 latach od premiery gra doczekała się reedycji. Nowymi elementami dołączonymi do rozgrywki są tryb kooperacji oraz deathmatch. Oprócz tego dostępne są nowe obszary do zwiedzenia, a szata graficzna uległa znacznej poprawie.

W grze wcielamy się w grotołaza (ang. spelunker) wyposażonego m.in. w liny i bomby, którego zadaniem jest przemierzanie losowo generowanych poziomów, zbierając przy tym kosztowności, pokonując groźnych przeciwników, unikając pułapek, a od czasu do czasu ratując inne postaci uwięzione w podziemiach. Największą zaletą, a zarazem utrudnieniem Spelunky, jest fakt, że wszystkie poziomy generowane są w sposób losowy. Za każdym razem musimy więc być przygotowani na wysilanie szarych komórek, aby nie zabrakło nam dostępnych zasobów. W wersji HD autor dodał więcej poziomów do pokonania, nowe pułapki, przedmioty czy sekrety do odkrycia.

Podczas rozgrywki natkniemy się na dziesiątki przeciwników – tych bardziej (jak nietoperze czy pająki) jak i mniej realistycznych (yeti). Na szczęście do naszej dyspozycji mamy bomby, strzelby czy starożytne artefakty, więc możemy ułatwić sobie starcia z wrogami. Nowa wersja gry od strony wizualnej prezentuje się bardzo ładnie, a użyta kolorystyka kojarzy się z old-schoolowymi platformówkami. Bardzo ważnym dodatkiem do gry jest tryb kooperacji, w którym aż czterech graczy razem przemierza podziemia. Drugim jest deathmatch, który sposobem rozgrywki przypomina Bombermana. Ten tryb jest dostępny także dla jednego gracza – w takim przypadku, reszta graczy sterowana jest przez SI.

Spolszczenie możecie pobrać z działu Spolszczenia lub klikając Pobierz na belce poniżej. 

Pobierz “Spelunky” Spelunky-PL-v1.1.zip – Downloaded 2930 times – 1 MB

PS. Screeny mogą być z ciut starszej wersji.

Autorzy spolszczenia:

  • Tłumaczenie: Adrian Hołojuch
  • Korekta: Jan „jasiek_barca” Marcinkowski
  • Grafika: vhs
  • Testy: Kamil „Sledziu_w” Kukla, vhs
  • Technikalia: cienislaw